Je malé priemyselné a predovšetkým kozmopolitné mesto, ktoré často navštevujú obchodníci všetkých národností. Avšak hlavným lákadlom pre turistov je jeho štvordňový karneval “Carnaval de Barranquilla“, ktorý sa začína v nedeľu a trvá až do Popolcovou stredou. Ulicami sa tiahnu sprievody, alegorické vozy plné tancujúcich ľudí, z ktorých srší šťastie a skvelá nálada. V novembri roku 2003, UNESCO vyhlásilo karneval za jeden z 28 rôznych majstrovských diel ústneho a nehmotného dedičstva ľudstva.

Mesto Barranquilla je tiež nazývané aj ako Curramba (zábava) a Puerta de Oro de Colombia ( Zlatá brána do Kolumbie ), je to vzhľadom na jeho polohu, na delte rieky Magdalene. Mesto je preto druhý najväčší obchodný prístav a domovom plachetníc na karibskom pobreží. Objavené bolo v roku 1629, ale oficiálny dátum vzniku sa datuje 7. Apríla 1813. Dnes v Barranquilla žije cca 1,7 milióna obyvateľov. Ľudia sú známi ako “Barranquilleros” a vyznačujú sa svojim priateľským prístupom a uvoľneným správaním.
Barranquilla okrem krásnych domov má slávne Amira Teatro de la Rosa, staré colné budovy – Edificio de la Aduana, ktorý dnes slúži ako knižnica a múzeum. Nachádzajú sa tu budovy postavené v štýle art deco z konca tridsiatych do päťdesiatych rokov.
Miesto ktoré musíte navštíviť je Bocas de Ceniza, tu sa stretáva rieka Magdalena s majestátnym Atlantickým oceánom.