Jednou z najobľúbenejších oblastí Karibiku sú tzv. ABC ostrovy. Okrem Aruby a Bonaire tu patrí aj Curacao, s bohatou históriou, nádhernými plážami a morom. Curacao je ako viacero ostrovov v tejto lokalite ovládané Holandskom, no počas histórie sa tu vystriedali aj Španieli či Portugalci. Práve vďaka tomuto mixu je kultúra Curacaa unikátna. Typické sú pestrofarebné pastelové stavby, ktoré spolu s nádherne modrým morom, bielymi plážami a malými pohoriami tvoria typickú scenériu ostrova.

Turisti sa na ostrov dostanú leteckými linkami premávajúcimi z Amsterdamu či amerických miest, no tiež aj loďou. Curacao je obľúbenou zastávkou karibských výletných lodí, ktoré kotvia v hlavnom meste Willemstad. V spojitosti s príjemnou klímou a špičkovými podmienkami pre pobyt na pláži sa na tomto mieste cítia turisti veľmi príjemne.

Pláže sa nachádzajú takmer po celom pobreží, avšak tie najexkluzívnejšie sú priklonené ku Karibskému moru. Tými najžiadanejšími sú Playa Kalkata, Playa Kenapa či Playa Lagun. V blízkosti hlavného mesta sa nachádza rezort Kontiki, ktorý ťaží najmä z blízkosti letiska a kompletným balíkom služieb, ktoré ponúka. Na dovolenke na Curacau si nenechajte ujsť jedinečné šnorchlovanie či potápanie medzi koralmi, skalnatými útesmi a v bezprostrednej blízkosti typickej morskej fauny. Práve potápanie je najviac propagovanou aktivitou takmer na každej pláži.

Šnorchlovanie na dovolenke

Okrem kúpania v mori či oceáne vám Curacao ponúka aj možnosť mestskej turistiky s množstvom historických stavieb. Nádherná príroda zas poskytuje hneď niekoľko zaujímavých úkazov, napr. jaskyňu Hato. Je umiestnená pod hladinou mora s prírodnými bazénmi, vodopádmi či kvapľami. Zážitkom bude tiež návšteva vodného akvária vo Willemstade so svetoznámou šou delfínov. V hlavnom meste sa zamerajte na architektúru. Tá je mimoriadne pestrá, ovplyvnená holandskými a španielskými prisťahovalcami a pôvodnou juhoamerickou kultúrou.

Vo voľnom čase môžete navštíviť národné parky Christoffel alebo Shete Boka. Curaçao je známe aj vďaka kaktusom kadushi, ktoré patria k najväčším na svete. Ak máte radšej históriu, neobíďte Poštové múzeum, antropologické Múzeum Kura Hulanda alebo námorné múzeum.

Suveníry, oblečenie, remeselné výrobky, ale aj šperky, hodinky či posteľnú bielizeň môžete nakúpiť za najlepšie ceny v Karibiku. Najmä v centre Willemstadu je množstvo obchodov, v prístave nájdete trh s čerstvými rybami, kvetmi, či ovocím. Lokálna mena ANG, je pevne viazaná na americký dolár. Bankomaty sú na ostrove rozšírené. Platiť môžete aj Eurom, či americkým dolárom.

Curaçao základné informácie:
Curaçao je územím Holandského kráľovstva, od roku 2010 s autonómnym štatútom a vlastnou vlajkou, vládou, ktorému vládne holandská kráľovná Beatrix..
Hlavné mesto: Willemstad
Úradný jazyk: Holandský, používajú sa jazyky Papiamento, anglicky a španielsky
Rozloha ostrova: 444km2
Počet obyvateľov: 143 000 (2010)
Mena: Holandský antilský gulden, ANG. Euro a Americký dolár sú akceptované meny.
Medzinárodná predvoľba: +599-9

Curacao Piscadera Bay