Čoraz väčšiemu záujmu aj slovenských turistov sa teší exotická dovolenková oblasť v okolí Karibského mora. Najmä nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom či istota stálych teplôt takmer bez akýchkoľvek zrážok v hlavnej turistickej sezóne sú hlavnými dôvodmi, prečo sa mnohí turisti rozhodujú práve pre túto oblasť. Počas celého roka ponúka vhodné podmienky na aktívny i pasívny relax pri mori, dovolenkové šnorchlovanie, plávanie, potápanie a ďalšie vodné športy. S výnimkou krátkeho obdobia začiatkom jesene, kedy je na mnohých ostrovoch v Karibiku riziko výskytu hurikánov.

Spojenie s ostrovmi je v hlavnej turistickej sezóne veľmi dobré, chartrové linky premávajú aj z európskych metropol ako Amsterdam, Madrid či Londýn. Inak sa na mnohé ostrovy ako napr. Bahamy, Arubu, Curacao a iné dostanete s prestupom v New Yorku.

Najobľúbenejšími miestami v objatí Karibiku sú najmä ostrovy Aruba, Curacao, Kajmanské ostrovy, Bahamy, Dominikánska republika či Jamajka. Na turistov tu čakajú okrem nádherných pláži aj zaujímavé historické pamiatky, vďaka ktorým spoznajú novú, pre nás netradičnú kultúru. Hlavnou atrakciou je pre túto oblasť najmä potápanie, vďaka ktorému môžete získať nezabudnuteľný zážitok. Miestna flóra a fauna spolu s často koralovým podložím vytvárajú nádhernú podmorskú panorámu. Výhodné je tiež nakupovanie, keďže sú mnohé oblasti v Karibiku považované za daňové raje, teda z tovaru často neplatíte žiadnu daň.


View Larger Map